O nás

Já jsem Lucka, a právě jako vy, procházím tou úžasnou, ale zároveň vyčerpávající cestou rodičovství. Naše cesta začala, když jsme se s manželem stali rodiči našeho Matyáše. A jistě se i vy, stejně jako my, potýkáte s nekonečným proudem otázek, na které usilovně hledáte odpovědi, abyste se stali těmi nejlepšími průvodci na cestě vašich dětí.

V našem nekonečném hledání odpovědí na otázky, které rodičovství přináší, jsme současně objevovali hračky a pomůcky, které přinášejí dětem více než pouhé rozptýlení.

Věřím, že každý z nás, rodičů, instinktivně hledá to, co rezonuje s naším vnitřním pocitem správnosti – s názory a hodnotami, které jsou nám nejbližší a které intuitivně považujeme za ty pravé pro naše děti. Ale na tom není vůbec nic špatného. Naopak, neboť do našich rozhodnutí vkládáme i kus sebe a předáváme tak dětem to nejlepší z našich životních postojů.

První myšlenky na nový projekt

Obecně najít zábavu u které by chvilku vydržel, aniž bychom ho museli chovat, bylo náročné. Koliky a nedostatek spánku Matyáše trápily dlouhé měsíce. Jednou jsme si od kamarádky půjčili kontrastní kartičky. Brali jsme to jako další pokus o zábavu a ono to vyšlo. Kontrastní kartičky si u nás našly své místo. Matyáš byl zcela okouzlen jejich jednoduchými, ale poutavými vzory. Sloužily ke každodenní zábavě doma i na cestách a mně získávaly ty drahocenné minuty na vyčištění zubů bez asistence malého pomocníka.

A právě v tomto momentě se zrodila myšlenka Todly, inspirovaná úžasem z jednoduchých kontrastních kartiček, které se staly prvním milníkem na cestě k vytváření smysluplných a rozvojových hraček pro naše nejmenší.

Ilustrátorka

Několik měsíců jsme hledali ilustrátory, kteří by dokázali zhmotnit naše představy o dokonalých ilustracích. Konec roku 2023 se stal mezníkem, kdy jsme odhalili první výsledky pečlivé práce - první kolekci kontrastních kartiček se zvířátky.

A já sama pevně věřím, že to je pouhý začátek a brzy se s vámi podělíme o další chystané kolekce.

S pozdravem Lucka

Lucka Podpis